سه‌شنبه, 11 آذر 1399
  • ساعت : ۹:۵۳:۱۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ 
  • کد خبر : ۱۹۹۲۵۲
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (23) روزچهارشنبه مورخ 1399/6/19 مجلس شورای اسلامی

الف ـ مصوبات :

1-ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس در مورد «طرح الحاق یک تبصره به ماده (38 ) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی » مطرح و ماده واحده آن به تصویب رسید .

2ـ گزارش کمیسیون کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست در مورد رفع ایرادات شورای محترم نگهبان در «طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر حوزه محیط زیست » مطرح وبه تصویب رسید .

3ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایرادات شورای محترم نگهبان در «طرح اصلاح موادی از قانون مالیاتهای مستقیم» مطرح و برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید.

4ـ درخواست دو فوریت برای «طرح جهش تولید و تأمین مسکن » مطرح و به تصویب رسید .

ب ـ نطق نمایندگان :

بخشی از سخنان جناب آقای محرم زاده نماینده محترم مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند :

«... ضرورت حمایت از بازار توسط صندوق ها و شرکتهای بازارگردان وجود دارد. بایستی شورای عالی بورس راهکارهای عملیاتی و اجرایی مناسب را اتخاذ نماید و شرایط عرضه و تقاضا در بورس باید به تعادل برسد و این تعادل از طریق بازارگردانها اتفاق می افتد . متأسفانه حقوقیها نقش بازارگردانی را به درستی انجام نمی دهند و رفتار آنها لیدر بازار بورس شده است....»

ج ـ طرح سؤال :

سؤال ملی جناب آقای خضریان نماینده محترم مردم تهران و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم جهاد کشاورزی ، مطرح و پس از توضیحات وزیر ، نمایندگان سؤال کننده قانع شدند .

دـ اعلام وصول :

1- طرح نظام رتبه بندی معلمان

2ـ طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها

3ـ طرح تشکیل استان گلساران

4ـ طرح تحول بازار و صنعت خودرو

5ـ طرح حمایت از توسعه و رقابت پذیری پلت فرم های ارائه دهنده خدمات پایه و کاربردی شبکه ملی اطلاعات

و ـ تذکرات نمایندگان

 از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین دستگاههای اجرایی کشور که توسط یکی از دبیران هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید :

ـ تذکر حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای نقدعلی نماینده محترم مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر  محترم امور اقتصادی و دارایی درباره ی «علت عدم اطلاع رسانی در مورد حق تقدم های سهام عدالت به دارندگان این سهام و نیز عدم فروش این حق تقدم ها توسط شرکتها به نفع دارندگان سهام»

ـ در ادامه جلسه علنی امروز ، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای ذاکر نماینده محترم مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکر  شفاهی چنین فرمودند :

«... ارکان سازمان بورس برابر  اساسنامه ، شورا، هیأت مدیره ، رئیس ، بازرس و حسابرس دارد . مگر اینها برای حفاظت و آرامش بورس اقدام نمیکنند؟ مگر تجربه کافی برای اداره بورس را ندارند ؟ آقای رئیس جمهور ، وقتی به مردم میگفتید که در بورس سرمایه گذاری کنید ، باید مدیریت کنید .بورس یک نهاد عمومی غیر دولتی است و حاکمیتی تلقی می شود . هزاران میلیارد تومان بیش از چهل و پنج میلیون نفر  ضرر کرده اند، نباید پاسخگو باشید ؟ ....»

ـ حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای موسوی نماینده محترم مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند :

«... اگر بورس برای هدایت نقدینگی در راستای تولید و فعالیتهای مولد باشد ، بسیار خوب و مطلوب است . اصل بورس و سازمان بورس چیز خوبی است . دولت باید از سرمایه های خرد مردم که وارد بورس شده است ، حمایت کند . اگر بانکها که پانصد و سی هزار میلیارد تومان سپرده گذاری دارند ، هر کدام ده هزار میلیارد تومان به بازار بورس بیاورند، شاهد افت شاخص بورس نخواهیم بود. مردم از عملکرد سازمان بورس انتقاد دارند . آقای قالیباف اصل و وزیر اقتصاد باید به مردم و مجلس پاسخگو باشند .... »

ی) تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:

در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز یکشنبه مورخ 1399/6/23 اعلام گردید

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0