يکشنبه, 5 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۰:۱۳:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ 
  • کد خبر : ۱۹۵۰۳۱
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (8) روز یكشنبه مورخ 1. 4. 1399 مجلس شورای اسلامی

الف) بررسی مسائل حوزه کشاورزی و ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مسئولین مربوطه:

در جلسه علنی امروز، وزرای محترم جهاد کشاورزی و ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشات مبسوطی را پیرامون وضعیت تولیدات کشاورزی و دامی و مشکلات فضای مجازی و اپراتورهای کشور ارائه نمودند. سپس تعدادی از نمایندگان محترم به بیان دیدگاه‌های خود درخصوص مباحث مطروحه پرداختند. در ادامه جلسه، وزرای محترم جهاد کشاورزی و ارتباطات و فناوری اطلاعات توضیحات تکمیلی را در مورد مباحث ارائه شده و پاسخگویی به سؤالات نمایندگان بیان نمودند.

ب) نطق نمایندگان:

بخشی از سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای نوروزی نماینده محترم مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند:

«..... تذکر به وزیر اقتصاد، چرا بعد از غائله آبانماه سال 1398 دستور نمی‌دهید که بانکهای سوخته و غارت شده مجدداً برگردند و به مردم خدمت‌رسانی کنند؟ چرا در چهارده شهرک صنعتی مصوب و غیرمصوب شهرستان‌های ما بانکهای تجارت و صنعت و معدن مستقر نمی‌شود؟.....»

ج) تذکرات نمایندگان:

از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین دستگاه‌های اجرایی کشور که توسط یکی از دبیران هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید:

1- تذکر جناب آقای کوهساری نماینده محترم مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «لزوم تسریع در پرداخت وجه خرید کلزا به کشاورزان استان گلستان به ویژه شهرستان‌های رامیان و آزادشهر»

2- تذکر جناب آقای دکتر رضا‌زاده نماینده محترم مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «لزوم راه‌اندازی و فعالیت گمرک قره تپه شهرستان مرزی سلماس و لزوم معافیت مالیاتی شهرستان مرزی سلماس»

3- تذکر حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای میرتاج‌الدینی نماینده محترم مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «علت عدم متناسب‌سازی یارانه‌ها با تورم»

د) تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:

در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز سه‌شنبه مورخ 3. 4. 1398 اعلام گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0