يکشنبه, 5 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۲:۵۷:۲۸
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ 
  • کد خبر : ۱۹۴۱۲۵
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (430) روزسه‌شنبه مورخ 30. 2. 1399 مجلس شورای اسلامی

الف – مصوبات:

1ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد «رفع ایراد شورای محترم نگهبان در «لایحه تجارت » (کتاب سوم ) مطرح و به تصویب رسید .

2ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایرادات شورای محترم نگهبان در «لایحه یک فوریتی ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری صنعتی و دوازده منطقه ویژه اقتصادی » مطرح و نمایندگان محترم بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزیدند ، بنابراین برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع گردید .

3ـ گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد «طرح فهرست قوانین و احکام نامعتبر در حوزه سلامت » مطرح و به تصویب رسید .

4ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد رفع ایرادات شورای محترم نگهبان در «طرح یک فوریتی اصلاح ماده (44) قانون مدیریت خدمات کشوری » مطرح و به تصویب رسید .

5ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل(44) قانون اساسی در مورد عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی در حوزه اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی ، قرائت گردید .

6ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد مفاهیم و الزامات جهش تولید ،ظرفیت ها ، آسیب شناسی و ارائه راهبردها و راهکارها ، قرائت گردید .

7ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد ارزیابی اثرات شیوع ویروس کرونا بر بخش های مختلف ، تجربه کشورهای منتخب و سیاستهای پیشنهادی ، قرائت گردید.

8ـ گزارش نهایی کمیسیون فرهنگی در مورد تحقیق و تفحص از منابع و مصارف نظام مدیریتی شرکتهای فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در ده سال اخیر ، قرائت و در اجرای ماده (234 ) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید .

9ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از علل ناکارآمدی شرکتهای خودرو ساز داخلی در حوزه های کیفیت ، قیمت ، محیط زیست ، طراحی و تکنولوژی ، فروش و خدمات پس از فروش قرائت گردید.

10 ـ گزارش کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مورد رفع ایرادات شورای محترم نگهبان در «طرح استفساریه تبصره (1) بند (ذ) ماده (87) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران » مطرح و به تصویب رسید .

11ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد رفع ایرادات شورای محترم نگهبان در «طرح ایجاد مناطق ویژه اقتصادی » مطرح و نمایندگان بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزیدند ، بنابراین برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع گردید .

12ـ گزارش کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات در مورد «لایحه یک فوریتی اصلاح مواد (31) ، (32)، (34)و (36 )قانون محاسبات عمومی کشور » مطرح و ابتدا کلیات ، سپس ماده واحده آن بدون تغییر به تصویب رسید .

13ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد «طرح یک فوریتی الحاق موادی به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات های بازدارنده ) درخصوص اهانت به ادیان و مذاهب قانونی و اقوام ایرانی » مطرح و ابتدا کلیات ، سپس جزئیات آن به تصویب رسید .

ب– نطق نمایندگان:

در این جلسه ناطقین محترم در بیانات خود ، مطلبی در ارتباط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی ایراد نکردند .

ج– تذکرات نمایندگان:

از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین دستگاه‌های اجرایی کشور توسط یکی از دبیران هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید :

1ـ تذکر جناب آقای حاجی دلیگانی نماینده محترم مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «لزوم عدم دخالت دولت در تصاحب بخشی از سبد سهام یک میلیون تومانی مردم »

2ـ تذکر جناب آقای ابطحی نماینده محترم مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «ضرورت بازگشایی و شروع فعالیت مجدد بانک صادرات شعبه جوی آباد خمینی شهر »

در ادامه جلسه علنی امروز، جناب آقای درازهی نماینده محترم مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند :

«.... در سیستان و بلوچستان به ویژه حوزه انتخابیه‌ام سهام عدالت تعداد زیادی از شهروندان قطع شده است که نیاز به بررسی ویژه در دولت دارد .... »

ـ جناب آقای حاجی دلیگانی نماینده محترم مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند :

«... از وزیر محترم اقتصاد می خواهم که نسبت به بازار بورس توجه بیشتری داشته باشند . در حال حاضر برخی از واحدهایی که در بورس ارائه می شود چند برابر بالاتر از قیمت واقعی است ، در حالیکه در برخی از واحدهایی که توسط سازمان خصوصی سازی در گذشته واگذار شده است ، چند برابر قیمت آنها ارزانتر بوده است ، قیمت بالا باعث ایجاد حباب بورس شده و ایجاد مشکل خواهد کرد .... »

ی - تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:

در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 9 صبح روز چهارشنبه مورخ 31. 2. 1399 اعلام گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0