اخبار
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (144) روز یکشنبه مورخ 16. 7. 1396 مجلس شورای اسلامی
الف – مصوبات:

1- رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه، گزارشی را در مورد واگذاری طرح‌های عمرانی نیمه تمام به مردم، ارائه نمودند.

2- تقاضای استرداد «لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در صندوق همبستگی اسلامی برای توسعه، وابسته به بانک توسعه اسلامی» از طرف دولت محترم، مطرح و به تصویب رسید.

3- درخواست دو فوریت برای «طرح استخدام مهندسین ناظر تولیدات کشاورزی» مطرح و به تصویب رسید.

4- درخواست دو فوریت برای «طرح ادغام صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در صندوق بازنشستگی کشوری» مطرح و به تصویب نرسید، سپس در مورد یک فوریت آن رأی‌گیری به عمل آمد و تصویب نشد.

5- گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری پالایشگاه کرمانشاه به بخش خصوصی، مطرح و به تصویب رسید.


ب– نطق نمایندگان:

بخشی از سخنان جناب آقای مقدسی نماینده محترم مردم اراک در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند:

    «..... از رئیس جمهور محترم و وزرای محترم اقتصادی این انتظار را داریم که مشکلات شرکت‌های آذرآب و هپکو

را به صورت اساسی حل کنند. وزیر محترم اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی‌سازی، ان‌شاء‌ا... که شرکت هپکو را به صندوقی که از طرف دولت حمایت می‌شود، به طور موقت واگذار و پس از ساماندهی، مجدداً مراحل واگذاری را طی کند تا شرایط بهتری پیدا کند.....»


ج– تذکرات نمایندگان:

از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین محترم دستگاه‌های اجرایی کشور که توسط یکی از دبیران محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید:

- تذکر سرکار خانم‌ها حسینی، زرآبادی و دکتر آقاپور علیشاهی نمایندگان محترم مردم تهران، قزوین و شبستر در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «ضرورت اقدام عاجل در تدوین آئین‌نامه نحوه تبلیغ برای ارائه خدمات پولی و بانکی براساس قانون برنامه»


د - تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:

در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 19. 7. 1397 اعلام گردید.
 
امتیاز دهی
 
 

^