اخبار
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (142) روز سه‌شنبه مورخ 1396،7،11 مجلس شورای اسلامی
الف – مصوبات:
1- ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد رد «طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی» مطرح و کلیات طرح مذکور تصویب و برای رسیدگی شور دوم به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید .
2- ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد «لایحه حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی» مطرح و به تصویب رسید.
3-گزارش کمیسیون مشترک در مورد رفع ایراد شورای محترم نگهبان در «طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد» مطرح و نمایندگان محترم بر مصوبه قبلی خود اصرار ورزیدند، بنابراین برای تعیین تکلیف به مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام ارجاع گردید.
ب– نطق نمایندگان:
بخشی از سخنان جناب آقای علیزاده نماینده محترم مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند:
   «.... از دلایل عمده آسیب دیدن واحدهای تولیدی و صنعتی، عدم اجرای صحیح اصل (44) در کشور است. در کشور ما واگذاری انجام شده ولی خصوصی‌سازی انجام نشده است. سهام واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی به جای واگذاری واقعی به بخش خصوصی، بین دستگاه‌ها و گاهاً وزارتخانه‌ها مثل گوشت قربانی تقسیم شده است. با دست خود این واحدهای تولیدی را به سمت نابودی کشانده‌ایم. اگر بخش خصوصی واقعی در کشور مورد حمایت قرارگیرد و خصوصی‌سازی واقعی اتفاق بیافتد، در آن صورت رانت و فساد به خودی خود از بین خواهد رفت....»
بخشی از سخنان جناب آقای شکری نماینده محترم مردم تالش در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند:
    «.... کالاها و ماشین‌آلات متعلق به پروژه (سد شفارود) بیش از یکسال در گمرک بلاتکلیف است....»
ج– طرح سؤال:
1- سؤال منطقه‌ای هشت نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم کشور، مطرح و پس از توضیحات وزیر، نمایندگان سؤال‎کننده قانع نشدند، بنابراین در مورد آن رأی‌گیری به عمل آمد و نمایندگان توضیحات وزیر را قانع کننده تشخیص ندادند.
2- سؤال منطقه‌ای جناب آقای دکتر شهریاری نماینده محترم مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم کشور، مطرح و پس از توضیحات وزیر، نماینده سؤال کننده قانع شد.
د – تذکرات نمایندگان:
از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین محترم دستگاه‌های اجرایی کشور که توسط یکی از دبیران محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید:
1- تذکر جناب آقای حاجی دلیگانی و سرکار خانم حسینی نمایندگان محترم مردم شاهین‌شهر و تهران در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «الزام پرداخت وام ازدواج به بانوانی که در زمان ازدواج کمتر از هجده سال سن دارند»
2- تذکر جنابان آقایان قاضی‎پور، امیرآبادی فراهانی، محجوب و سرکار خانم حسینی نمایندگان محترم مردم ارومیه، قم و تهران در مجلس شورای اسلامی به وزرای محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت ، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی درباره‎ی «جلوگیری از کتک خوردن کارگران کارخانه آذرآب اراک»
3- تذکر جناب آقای یارمحمدی نماینده محترم مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‎ی «الزام به تمکین بانک‎های ملت، ملی، مسکن، سپه و رفاه به مصوبات قانونی دولت و بخشنامه بانک مرکزی»
ی - تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:
در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 1396،7،12 اعلام گردید
 
امتیاز دهی
 
 

^