اخبار
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (140 ) روز سه شنبه مورخ 4. 7. 1396 مجلس شورای اسلامی
الف – مصوبات:
1ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد « طرح بیمه مؤسسان و مدیران آموزشگاه های فنی وحرفه ای آزاد » مطرح و برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید.

2ـ گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد « طرح یک فوریتی تمدید مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری » مطرح و به تصویب رسید .
3ـ درخواست یک فوریت برای « لایحه اصلاح بند (2) ماده واحده قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها » مطرح و به تصویب رسید .

ب– نطق نمایندگان:
بخشی از سخنان جناب آقای دکتر بهرام نیا نماینده محترم مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند :
«... بخش قابل توجهی از مردم سپرده گذار در برخی از بانک ها و مؤسسات مالی از رفتار این مجموعه‌ها در مشقت و نگرانی هستند ، در حالیکه ساز و کارهایی مانند صندوق ضمانت سپرده های بانکی و حق  نظارت بانک مرکزی را داریم . ظاهراً هیأت امنای صندوق ضمانت سپرده ها که معاون محترم رئیس جمهور ، وزیر محترم اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی عضو آن هستند ، چندین سال جلسه هیأت امنا را تشکیل ندادند و بدیهی است که اگر نهادها به موقع و به درستی به وظیفه خود عمل نکنند ، شرایط بهتر از این نخواهد بود .... »

ج– اعلام وصول :
1ـ طرح اصلاح ماده (19) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی
2ـ طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

د – تذکرات نمایندگان :
ـ در ادامه جلسه علنی امروز ، جناب آقای قاضی پور نماینده محترم مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند :
«... تذکر به وزرای محترم صنعت ، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی در رابطه با شرکت های هپکو و آذر‌آب اراک می باشد ، به کارگران حقوق پرداخت نشده و آنها را کتک می زنند ، خواهشمند است که این واگذاری را وزیر دارایی لغو کند و از وزیر صنعت سؤال شود تا این کارگران به حقوق قانونی خود‌شان برسند .... »
ـ حجت الاسلام و المسلین جناب آقای دکتر سلیمی نماینده محترم مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند :
« .... چرا علی رغم اینکه ما در بخش صادرات [حوزه انتخابیه ] ید طو‌لایی داریم ، هنوز اداره گمرک نداریم .... » ؟
ـ جناب آقای خجسته نماینده محترم مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند :
« ... تذکر به وزرای محترم امور اقتصادی و دارایی و نفت در رابطه با دو  پتروشیمی که در همدان ایجاد شده ، مخصوصاً پتروشیمی هگمتانه که متأسفانه چهارده سال بلاتکلیف مانده و این اختلاف بین وزارتخانه ها و سرمایه گذار از ایجاد هزار شغل جلوگیری کرده است ، از وزرای محترم می خواهیم که این موضوع را در اسرع وقت تعیین تکلیف کنند ..... انتظار ما از وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی این است که وقتی بانک کشاورزی قصد جابه‌جایی مدیران را دارد ،حرمت آنان را حفظ کنند ، مدیر درمشهد است و حکم آن لغو می شود ، این بی حرمتی است .... »

ی  - تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:
در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز چهار‌شنبه مورخ5. 7. 1396اعلام گردید
 
امتیاز دهی
 
 

^