اخبار
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (138) روز چهارشنبه مورخ 1396،6،8 مجلس شورای اسلامی
الف – مصوبات:
  1. گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد «طرح ترویج کتابت قرآن کریم به رسم‎الخط مفاخر ملی» مطرح و به تصویب رسید.
  2. گزارش کمیسیون عمران در مورد حادثه آتش‎سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو، قرائت گردید.
  3. گزارش کمیسیون تدوین آئین‎نامه داخلی مجلس در مورد « طرح اصلاح موادی از قانون آئین‎نامه داخلی مجلس شورای اسلامی« مطرح و برای بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید.
ب– نطق نمایندگان:
بخشی از سخنان جناب آقای داداشی نماینده محترم مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند:
   «.... از وزیر محترم اقتصاد تقاضا دارم که هرچه سریعتر تکلیف سپرده‎گذاران مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین را مشخص کرده و همچنین مصوبه این وزارتخانه در خصوص تعیین تکلیف مال باختگان پدیده شاندیز و ورود آن به بورس را اجرایی کنند...»
بخشی از سخنان جناب آقای دکتر یوسفی نماینده محترم مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند:
   «.... تذکر به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، درخصوص حل سریعتر مشکل سپرده‎گذاران مؤسسه آرمان با توجه به قول‎هایی که جهت حل این مشکل در شهریور ماه امسال داده شد.... تذکر به وزرای محترم امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت، جهت حل سریعتر مشکلات پرسنلی گروه ملی فولاد اهواز...»
ج– اعلام وصول:
1- لایحه اجازه اصلاح اساسنامه شرکت سهامی مدیریتع تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)
2- لایحه موافقتنامه بین‎المللی روغن زیتون و کنسرو زیتون مورخ 1394 (2015)
د – تذکرات نمایندگان:
از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین محترم دستگاه‎های اجرایی کشور که توسط یکی از دبیران محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید:
1- تذکر جناب آقای شریف‎پور نماینده محترم مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارای درباره‎ی « تمکین به اجرای قانون در ارتباط با فنس‎کش محدوده منطقه آزاد تجاری ماکو»
2- تذکر حجت‎الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر نوروزی نماینده محترم مردم رباط‎کریم در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‎ی « علت عدم پیگیری جدی مسائل مربوط به مؤسسات اعتباری کاسپین و آرمان ولیعصر شهرستان های رباط کریم و بهارستان، چیست؟
3- تذکر جنابان آقایان دکتر رنجبرزاده، امیرآبادی و حجت‎االاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسین‎زاده بحرینی و سرکار خانم‎ها حسینی و زرآبادی نمایندگان محترم مردم اسدآباد، قم، مشهد، تهران و قزوین در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‎ی « ضرورت اجرای صوبه بانک مرکزی مبنی بر کاهش حداکثر نرخ سود علی‎الحساب به سپرده‎های سرمایه‎گذاری یکساله با پانزده درصد، بدون فوت وقت تا فاصله زمانی بین تصویب و اجرای آن، بابت بی‎اثر شدن این مصوبه را فراهم کنند...»
-در ادامه جلسه علنی امروز، سرکار خانم زرآبادی نماینده محترم مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند:
   «... تذکر به وزیر محترم اقتصاد، درخصوص مشکل سهامداران شرکت کنتورسازی در بورس و بازنگری در قوانین و اختیارات بورس‎های منطقه‎ای ....»
- جناب آقای کاظمی نماینده محترم مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی چنین فرمودند:
    «.... تذکر به ریاست محترم جمهور، علی‎رغم پیگیری جدی مجلس و تذکرات نمایندگان به وزیر اقتصاد وقت و قول مساعدت ریاست بانک مرکزی مبنی بر حل مشکل سپرده‎گذاران مؤسسات مالی آرمان، ثامن‎الحجج و کاسپین، متأسفانه اقدام جدی در این خصوص انجام نشده و سپرده‎گذاران روزانه به طور گسترده مشکلات را به نمایندگان ملت، منعکس می‎کنند و این موضوع باعث ایجاد مشکلات مالی و خانوادگی جدی رو در آینده نگرانی عمیق‎تری در پی‎خواهد داشت، انتظار می‎رود که دستور رسیدگی عاجل را صادر فرمائید....»
ی - تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:
در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز یکشنبه مورخ.1396،7،2 اعلام گردید.

 
 
امتیاز دهی
 
 

^