اخبار
خلاصه گزارش جلسه علنی شماره (136) روز دوشنبه مورخ1396،6،6 مجلس شورای اسلامی الف – مصوبات:
1ـ رئیس محترم کمیته امداد امام خمینی (ره ) گزارشی را در مورد اقدامات انجام گرفته در زمینه دستاوردها ، ارتقای ظرفیت‌های اشتغالزایی و توانمند‌سازی زنان سرپرست خانوار و مشکلات اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر، ارائه نمودند .
2ـ گزارش کمیسیون مشترک در مورد رفع ایراد شورای محترم نگهبان در « طرح تقویت و توسعه نظام استاندارد » مطرح و به تصویب رسید .
3ـ گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مورد علل ممانعت از برگزاری سخنرانی جناب آقای دکتر مطهری نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی در مشهد مقدس ، قرائت گردید .
4ـ درخواست یک فوریت برای « طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی فرهنگی و توانمند‌سازی مالکان و بهره برداران بناهای تاریخی فرهنگی» مطرح و به تصویب رسید.
5ـ درخواست یک فوریت برای« طرح استفساریه تبصره (2) ماده (76) قانون تأمین اجتماعی اصلاحی مصوب 14/7/1380 » مطرح و به تصویب رسید.
ب– نطق نمایندگان:
بخشی از سخنان جناب آقای طیار نماینده محترم مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی مرتبط با وظایف وزارت امور اقتصادی و دارایی که در نطق خود بیان نمودند :
«... به نظر می رسد که دست‌هایی درکار است تا اداره کل گمرک اینچه‌برون را که در حوزه شهرستان گنبد مستقر است ، به مرکز استان یا مناطق نزدیک به آن منتقل کند ، موکلین بنده به شدت از این موضوع ناراحت و نگران هستند ، از دولت محترم می‌خواهم با توضیح در این مورد ، به شایعات نگران‌کننده پاسخ دهند.... »
ج– تذکرات نمایندگان:
از تذکرات کتبی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به مسئولین محترم دستگاه‌های اجرایی کشور که توسط یکی از دبیران محترم هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرائت گردید :
ـ تذکر جناب آقای دکتر احمدی نماینده محترم مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی درباره‌ی «لزوم پرداخت حقوق کارکنان نیروهای مسلح در موعد مقرر »
دـ تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی:
در پایان جلسه علنی امروز، تاریخ تشکیل جلسه علنی آتی مجلس شورای اسلامی ساعت 8 صبح روز سه‌‌شنبه مورخ1396،6،7اعلام گردید.
 

 
 
امتیاز دهی
 
 

^